Szkolny Klub Kibica na meczu Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław

W ubiegły piątek Szkolny Klub Kibica z Zespołu Szkół w Racławówce zorganizował kolejną wycieczkę na polskie stadiony piłkarskie, tym razem na derbowy mecz ekstraklasy Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław. Uczniowie, zapaleni młodzi kibice piłkarscy, przemierzyli łącznie ponad 500 km, by oglądnąć w akcji swoich ulubieńców, w tym będącego ostatnio w bardzo dobrej formie, reprezentanta Polski - Sebastiana Milę.

 

Mecz, jak przystało na pojedynek derbowy, był bardzo zacięty i zakończył się wygraną drużyny gospodarzy 1-0, a rozstrzygająca o losach spotkania bramka padła w 90 minucie.

Przed meczem grupa z Racławówki zwiedziła chorzowskie śródmieście i Rynek oraz największy niegdyś polski obiekt sportowy, obecnie modernizowany i rozbudowywany, słynny „stutysięcznik” - Stadion Śląski.

Celem Szkolnego Klubu Kibica jest promowanie kulturalnego dopingu podczas różnorodnych imprez sportowych, niezależnie od sympatii i przywiązania do barw klubowych, rozwijanie zainteresowań naszych podopiecznych różnymi dyscyplinami sportowymi, poznawanie historii i tradycji znanych klubów sportowych oraz sylwetek i biografii zawodników, a także możliwość podziwiania stadionów piłkarskich oraz nowoczesnej infrastruktury sportowej na terenie całego kraju.

           

Film promujący Zespół Szkół w Racławówce