Wigilia szkolna, Jasełka i Koncert Kolęd

Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie? Powiedzcież nam Trzej Królowie, chcecie widzieć Dziecię? Ono w żłobie nie ma tronu, i berła nie dzierży, a proroctwo jego zgonu, już się w świecie szerzy. Ostatni dzień pracy w roku 2017, upłynął w naszej szkole pod znakiem wędrówki z Mędrcami do Dzieciątka i Maryi. Wszyscy odświętnie ubrani zebrali się o godzinie 8.00 na sali

gimnastycznej na wspólną modlitwę. Po modlitwie i kolędzie Ksiądz pobłogosławił opłatki i złożył życzenia świąteczne. Życzenia złożył także Dyrektor. Następnie wszyscy obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klas gimnazjalnych. Podczas przedstawienia zebrani wspólnie z Mędrcami podążali w poszukiwaniu Nowonarodzonego Boga, a kiedy znaleźli pokłonili się Mu i uświadomili sobie, że to nie bogate szaty i klejnoty są ich skarbem. Widzowie mogli się przekonać co tak naprawdę ma największą wartość w oczach Dzieciątka - czyste serce. Po Jasełkach nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, a potem uczniowie wraz z nauczycielami udali się na wigilie do swoich klas. Tam wspólnie spożyli pyszne pierogi i ciasto, o co zadbali rodzice. Bardzo za to dziękujemy!!! O godzinie 10.30 rozpoczął się Koncert kolęd, gdzie każda klasa zaśpiewała przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Uczestnicy koncertu zostali nagrodzeni cukierkami. Na tym zakończyło się radosne świętowanie Bożego Narodzenia i wszyscy udali się do swoich domów, by wspólnie z swoimi rodzinami, cieszyć się z narodzenia Pana.

Zdjęcia

           

Film promujący Zespół Szkół w Racławówce

Odwiedziło nas

Wczoraj 52

W ostatnim tygodniu 3

W tym miesiącu 967

Wszystkich 92401

Odwiedź nas na:

Galeria zdjęć

Ważne linki