Spotkanie z podróżnikiem

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem –  Maciejem Krasem. Tematem była Tajlandia – którą w zeszłym roku Pan Maciej odwiedził z przyjaciółmi. Podróżnik przedstawił kolejne etapy wyprawy – od wylotu z lotniska w Warszawie, po wizytę w Bangkoku – stolicy Tajlandii. Miłośnik wypraw opowiadał o wiosce plemienia Padaung, w której żyją kobiety żyrafy. Są tak nazywane, gdyż szczycą się najdłuższymi szyjami na świecie! Pierwsze obręcze zakłada się dziewczynkom około piątego roku życia, a z upływem lat systematycznie dodawane są kolejne, aż do 25 pierścieni  w wieku 25 lat. Waga takiego naszyjnika może dochodzić nawet do 10 kg!

Pan Maciej mówił  o uwielbianym przez Tajlandczyków królu -  Rama IX (zmarł 2016 roku). Był on najdłużej panującym monarchą na świecie (70 lat). Opowieści przeplatane były pokazem zdjęć z wyprawy oraz pamiątek, które można było dotknąć, a nawet przymierzyć. Myślę, że szczególnie jeden „okaz” pozostanie w pamięci uczniów na długo. Pasjonat podróżowania „zarażał” dzieci radością i dobrym humorem.

           

Film promujący Zespół Szkół w Racławówce

Odwiedziło nas

Wczoraj 34

W ostatnim tygodniu 35

W tym miesiącu 947

Wszystkich 95414

Odwiedź nas na:

Galeria zdjęć

Ważne linki