Etap szkolny Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania

Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach  Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs ten zorganizowały: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju PBW w Rzeszowie.

Patronat honorowy nad konkursem  objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Polska Sekcja IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych, natomiast patronat medialny – Polskie Radio Rzeszów.

Najważniejsze cele konkursu to: propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, rozwijanie twórczych talentów.

W pierwszym etapie – szkolnym, udział wzięło 24 uczniów:

• z klas I – III szkoły podstawowej: Paulina Wilk, Michał Sarna, Wojciech Bardzik, Maksymilian Szura, Eliza Grzebyk, Bartosz Grzebyk, Natalia Konkol, Magdalena Czudec, Paulina Tereszkiewicz,
  • z klas IV – VII szkoły podstawowej: Damian Drzał, Krystian Król, Julia Lewicka, Bartosz Salamon, Ilia Augustyn, Jadwiga Krupa, Kamil Leśniak, Maciej Dragan, Wiktoria Drzał, Emilia Bosek, Konrad Szczepek,
  • z klas II – III gimnazjum: Szymon Ziemniak, Wojciech Bać, Kacper Kot, Julia Szczepek, Julia Kalandyk, Martyna Klimasz.

Uczestnicy konkursu po krótkim przygotowaniu czytali fragmenty ciekawych książek dla dzieci i młodzieży.

Komisja Konkursowa - w składzie Renata Salamon, Maria Sroka i Agnieszka Koryl - oceniała płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłową dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wśród uczniów klasy I - III zwyciężyła Eliza Grzebyk, zaś w kategorii uczniów kl. IV – VII - Ilia Augustyn. Najlepiej czytającym gimnazjalistą okazał się Wojciech Bać.

Szkolni mistrzowie będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim Konkursu Pięknego Czytania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział.