Pasowanie na Czytelnika naszych pierwszoklasistów

Niecodziennie składa się przyrzeczenie, że będzie się kochać i szanować książki, a jeszcze w dodatku składa deklaracje, że się będzie czytać ….całą noc! Piękny i profesjonalny występ trzecioklasistów i pierwszaków doskonale przygotowanych do występu przez panie Celinkę Pondo i Magdalenę Szubę, towarzyszył tegorocznemu „Pasowaniu na Czytelnika” pierwszoklasistów.

W dniu 6 kwietnia 2018 r. do grona czytelników biblioteki Publicznej i Szkolnej przystąpiło 15 uczniów. Większość z nich już czyta i wypożycza książki z biblioteki, a na pozostałych czekają książki oraz elektroniczne karty czytelnika będące przepustką do świata książek. Barwne, kostiumowe widowisko było oparte na scenariuszu, który przygotowała pani Renata Salamon,a wykorzystano w nim baśń o "Księżniczce na ziarnku grochu" H.Ch. Andersena. Pięknie zaprezentowali się też uczniowie klasy pierwszej, którzy wykazali się znajomością wielu znanych wierszy oraz popisali się uroczym śpiewem. Gości przywitał gospodarz Szkoły Podstawowej w Racławówce - dyrektor Andrzej Niedziałek. Uroczystego Pasowania dokonał dyrektor GBP w Boguchwale pan Damian Drąg, który obdarował nowo pasowanych czytelników pięknymi książeczkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Bibliotekarka Halina Kuleta podziękowała nauczycielom i czytelnikom za dobrą współpracę przez 31 lat pracy w bibliotece i zachęciła pierwszoklasistów oraz wszystkich obecnych do częstych spotkań z książką i korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Wyrazy podziękowania i uznania dla swojej koleżanki po fachu wyraziła także pani Renata Salamon-bibliotekarka szkolna. Oprac. H.Kuleta

Zdjęcia - Zapraszamy do obejrzenia

           

Film promujący Zespół Szkół w Racławówce

Odwiedziło nas

Wczoraj 34

W ostatnim tygodniu 32

W tym miesiącu 944

Wszystkich 95411

Odwiedź nas na:

Galeria zdjęć

Ważne linki